Wizyta w Baśnioborze - zadanie nr 2

Nie trudno domyślić się, że to zadanie jest inspirowane serią książek "Baśniobór" autorstwa Brandona Mulla. Recenzja książki pojawi się wkrótce na blogu.

Przygody Brendy i Setha w trakcie wakacji u dziadków, którzy są opiekunami potworów mieszkających w Baśnioborze, to opowieść o relacjach, dorastaniu, nieuniknionych zmianach, które zachodzą w życiu każdego człowieka. Zaczarowany las, który rządzi się nieznanymi prawami to metafora dorastania. Rodzeństwo z sukcesem wychodzi z kolejnych kłopotów dzięki nabywaniu lub wykorzystywaniu wielu umiejętności.
Wybraliśmy kilka umiejętności społecznych, których nabycie jest ważnym elementem dorastania i rozwoju.
1. wzajemne zrozumienie i życzliwość
2. umiejętność rozwiązywania konfliktów
3. komunikacja werbalna
4. komunikacja niewrbalna
5. umiejętność wyrażania siebie
6. asertywność
Umiejętności społeczne to rodzaj kompetencji, które nabywamy przez całe życie. Zdobywamy je procesowo przez każde spotkanie i relację z drugim człowiekiem, ale też poprzez konfrontację z bohaterem literackim, dziełem sztuki, czy przedstawieniem teatralnym. W ramach naszego zadania połączyliśmy zarówno konfrontację z charyzmatyczną osobą, która w swoim życiu korzysta - reprezentuje jedną z umiejętności i poprowadzi warsztaty dla młodzieży. Literackim elementem tego zadania są zajęcia biblioteczne z elementami biblioterapii. W trakcie tych zajęć kolejne z sześciu kompetencji będą wprowadzane, utrwalane w oparciu o pracę z tekstem literackim w tym fragmentami powieści Brandona Mulla.

Komentarze

Popularne posty