Droga do teatru Wiązów - zadanie nr 5

Wspólne wyjazdy do teatru, są obecne w kalendarzu naszej biblioteki już od trzech lat. Po pierwszych, nieśmiałych wyjazdach, okazało się, że jest wielu chętnych, by wspólnie odwiedzać teatr czy operę. Zarówno wyjazdy na lekkie komedie, jak i przedstawienia baletowe, czy operowe każda kategoria przedstawienia znajduje swoich wielbicieli. 
Chcieliśmy pójść o krok dalej i dać możliwość uczestnikom naszych wyjazdów bezpośredniej konfrontacji z teatrem amatorskim. Udało nam się nawiązać kontakt z naszym kolejnym partnerem Centrum Kultury w Głuchołazach. Placówka zarządzana przez Jana Ćwieka wśród wielu aktywności, ma również teatr amatorski. Osoby występujące na co dzień w teatrze to ludzie w różnym wielu i wielu profesji. Aktorzy wraz reżyserem Piotrem Charczukiem, przyjechali do Wiązowa, by przed nasza publicznością zaprezentować swoje przedstawienie.

Gościliśmy zatem pracowników Centrum Kultury w Głuchołazach oraz aktorów z grupy teatralnej "Lombard" z przedstawieniem Sen Juliana. Przedstawienie oparte na twórczości Juliana Słowackiego bardzo podobało się widzom. Był czas na wspólne rozmowy i dzielenie się emocjami po spektaklu. Taki rodzaj spotkania czyni teatr żywym, przybliża sztukę, staje się  dostępna a to tworzy nawyk i potrzebę korzystania z kultury. 
Wspólne spotkanie w naszej bibliotece było tylko początkiem tego projektu, po pełnym wrażeń dniu w Wiązowie, w dniu następnym wybraliśmy się do Głuchołaz 

Komentarze

Popularne posty