Wizyta w Baśnioborze - zadanie nr 2 - wzajemne zrozumienie i życzliwość

Było to spotkanie bardzo oczekiwane w Witowicach dzieci przygotowały specjalny stół z darami jesieni i wyjątkowe obrazki.


Ewa i Paweł Pawlak to polscy ilustratorzy książek dla dzieci, którzy są szczególnie mi bliscy, jeśli chodzi o sposób pracy. Ich piękne nieoczywiste prace koją oczy. Technika kolażu, materiałowych wycinanek, jest urocza i cieplutka idealna na jesienne wieczory.


Piękno książek, które pokazują dzieciom świat łagodny i dobry, wykorzystane zostało w warsztatach, które przybliżyły dzieciom wartość jaką jest zrozumienie i życzliwość stąd pomysł, aby warsztaty były wielopokoleniowe. Nie chcieliśmy zamykać się na poszczególne grupy wiekowe. Ten pomysł sprawdził się znakomicie. Starsi pomagali młodszym, a młodsi motywowali starszych do pracy.
Atmosfera spotkani była doskonała i z planowanych 90 minut zrobiły się ponad trzy godziny.


Uczestnicy oglądali prace artystów, które przygotowują po to, aby powstała ilustracja książkowa opowiadali o różnorodnych technikach ilustracji oraz sposobach pracy. Wspólnie oglądaliśmy piękne ptaki które stały się inspiracją do wykonywanych przez dzieci cudaptaków.


Komentarze

Popularne posty