Wizyta w Baśnioborze - zadanie nr 2 - wyrażanie siebie

Poszukiwanie drogi do samego siebie jest jednym z ważniejszych zadań dla ludzi. W trakcie warsztatów ceramicznych w Jutrzynie w tym zadaniu pomagała młodym ludziom Elżbieta Wałaszek. Artystka wystawiająca swoje prace w Polsce i za granicą od dawna związana z naszą Gminą, ale i z biblioteką. Osoba która wprowadza na zajęciach spokój i przestrzeń pozwalając młodym ludziom na szukanie własnych kierunków i realizowanie pomysłów.


Wyrażanie siebie to strój, sposób mówienia, sposób patrzenia na świat. U dzieci kształtujemy umiejętność wyrażania siebie w procesie wtedy, gdy pozwalamy im samodzielnie podejmować decyzje.


Uczestnictwo w zajęciach artystycznych, podczas, których można samemu podjąć decyzję co chcemy wykonać, jak to zrobić, na jaki efekt oczekujemy. I przede wszystkim pozwalamy się pomylić, rozczarować i poszukiwać nowych rozwiązań.


Dzieci były często zdziwione efektami pracy, którą osiągnęły. Sama materia gliny była dla nich nowością, co ciekawe najbardziej obawiały się podejmować prób osoby starsze, kiedy już spróbowały praca dawała im wiele satysfakcji.


Komentarze

Popularne posty