ESCAPE ROOM


Escape Room to gra, która przenosi uczestników do tematycznie przygotowanych pokoi z których muszą się wydostać. Najważniejszymi czynnikami są w niej umiejętna praca w grupie, a o za tym idzie zgranie zespołu, kreatywne myślenie oraz przede wszystkim dobra zabawa. Po drodze na graczy czekają różne zagadki, tajne skrytki i rozmaite urządzenia. W zabawie chodzi o to, aby znaleźć klucz, bądź szyfr do sejfu elektronicznego. Można przy tym przyjemnie i kreatywnie spędzić czas.


Uczniowie szkół z naszej gminy przychodzą do biblioteki, aby zmierzyć się w escape roomie ze zmaganiami literackimi. Gra od jakiegoś czasu stanowi nowatorską usługę naszej biblioteki po to, aby rozwijać kompetencje biblioteczne jak również komunikacyjne i społeczne. Gra zaczęła się dla uczniów od wypicia magicznego eliksiru, który dał im siłę do dalszych wyzwań. Następnie do zadań uczestników należało odszukać literki ukryte w anglojęzycznej wersji "Alicji w Krainie Czarów", które tworzyły hasło, następnie między innymi należało odszukać kod po podświetleniu latarką UV, czy odszukać pozostałe hasło prowadzące w konsekwencji do kodu otwierającego sejf elektroniczny. Była doskonała zabawa, współpraca i radość z sukcesu.
Poziom trudności zadań dostosowujemy wieku i poziomu uczestników, od najprostszych skojarzeń do skomplikowanych szyfrów i zagadek. Niezmiennie i niezależnie od wieku fakt rywalizacji i presja czasu, który jest na rozwiązanie zagadek powoduje, że uczestnicy bawią się znakomicie, a emocje sięgają zenitu. 

Komentarze

Popularne posty